A Könyvhajlék árverést immár negyedik alkalommal rendezzük meg.
Az otthontalanság az egyik legnagyobb kirekesztés, ami ma egy embert érhet. Az Utcáról Lakásba! Egyesület azt a feladatot vállalta fel, hogy egyre több embernek, családnak biztosítson lehetőséget arra, hogy saját otthonba költözve visszatérjen a társadalomba. Most már több, mint száz bérlőnk van, és mellettük többszáz Ukrajnából menekülő embernek is segítettünk, elsősorban albérlettámogatással.
Munkánknak azonban a szemléletformálás is fontos része. Így a tizedik születésnapunk alkalmából újra élő aukción találkozhatunk május 13-án a Fugában (1052 Budapest, Petőfi Sándor utca 5.) 19 órás kezdéssel.
Az Aukción befolyó bevétel a felajánló művészek jóvoltából teljes egészében az Utcáról Lakásba! Egyesület otthonteremtő munkáját segíti. Emellett a felajánlások kiállást jelentenek a hajléktalan, valamint lakásszegénységben élő emberek társdalami befogadása mellett is.
Egyes képek részletesebb leírását a „részletek” gombon tartva a kurzort lehet megtekinteni.
Cerdic Af Geijersstam Sensation 2020
Szabó T. Anna Piros magassarkú lakkcipő a szerző személyes ruhatárából, korfui mécsestartó, notesz személyes bejegyzéssel Kikiáltási ár: 20.000 Ft
Szofink Tengermély 23×32 cm Kikiáltási ár: 16.000 Ft
Telkes Tímea The place… doesn’t matter ser 02 2018 5per01 (1+1pc) +ap gicleeprint dibond (a két kép nem elválasztható) 60×40 cm + 40×24 cm Kikiáltási ár: 60.000 Ft
Tóth Ágnes A találkozó 2019 olaj, kasírozott vászon 40×50 cm Kikiáltási ár: 120.000 Ft
Tóth Krisztina Saját rajz 32×24 cm Kikiáltási ár: 20.000 Ft
Várady Szabolcs 1. Petri György versei, Szépirodalmi Könyvkiadó, 1991, 333 oldal, felelős szerkesztő Réz Pál. Petri György Várady Szabolcsnak dedikált példánya 2. Holmi-antológia III. kötet (Bírálatok, viták, nekrológok), Libri Kiadó, 2017. Válogatta Radnóti Sándor, felelős szerkesztő Várady Szabolcs, 880 oldal. Várady Szabolcs dedikált példánya Kikiáltási ár: 20.000 Ft
Város és Vadon CSIGA linonyomat és dombornyomás ötvözete 21×15 cm Kikiáltási ár: 12.000 Ft